4 χρυσά για την ομάδα του ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18

Πολύ καλή η εμφάνιση των αθλητών του ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ στους διασυλλογικούς αγώνες Παίδων –Κορασίδων που διεξήχθησαν την Κυριακή 21 Απριλίου στο ΕΑΚ Τρίπολης.
Οι 3 αθλητές και οι 6 αθλήτριες του συλλόγου κατάφεραν να συγκεντρώσουν την 3η υψηλότερη βαθμολογία στο σύνολο των 21 σωματείων που συμμετείχαν.

Ο Καριοφύλης Ιωάννης κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια, στα 100μ με τον πολύ καλό χρόνο 10,79 κ στα 200μ με 22.05 τρέχοντας με αντίθετο άνεμο.

Η Σουγκλάκου Μαρία, 1η στη σφαιροβολία με νέο ατομικό ρεκόρ και την εξαιρετική επίδοση 15,04μ .

Ο Κομηνός Νικόλαος , 1ος στα 110μ με χρόνο 16,42 με νέο ατομικό ρεκόρ και όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18.

Η Κούρλα Σοφία, 2η στα 100μ με εμπόδια με νέο ατομικό ρεκόρ 16,13 και όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18.

Η Γρυπιώτη Πηνελόπη, με δύο ατομικά ρεκόρ , στη σφαιροβολία και στον ακοντισμό κάνοντας τα όρια και στα 2 αγωνίσματα. Στο βασικό της αγώνισμα,στον ακοντισμό κατέλαβε την 3η θέση με 35.40μ ενώ στη σφαιροβολία κατετάγη 6η με επίδοση 12.12μ

Ο Βλαχολιάς Νικόλαος, 4ος στο άλμα σε μήκος με 6,08μ και 11ος στα 100μ με 12,25

Η Μπατσάκη Κων/να , 6η στα 200μ με 28,13 και 8η στα 100μ με 13,34.
Οι μικρές Ταμβακολόγου Αγγελική και Ζουμα Μυρτώ, συμμετείχαν στον δρόμο των 200μ και με επιδόσεις 30,01 και 30,82 κατέλαβαν την 18η και 23η θέση αντίστοιχα.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που καταβάλλουν και ευχόμαστε καλή συνέχεια στους επόμενους αγώνες.

Ακολουθήστε το krokeai.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις εξελίξεις.