krokeai.gr
By krokeai.gr Ιούνιος 17, 2017 19:30

2η αγωνιστική Β φάσης Γ’ κατηγορίας

Α.Ο Κροκεων. -Α.Σ Βατικιωτης 69-58. ημ. 33-27

Πρώτη νίκη για την ομάδα μας στην Β φάση απέναντι στην δυνατή ομάδα του Βατικιωτη στο Κ.Γ.  της Σπάρτης .

Η ομάδα του Κροκεατικου μπήκε δυνατά και με συνεχόμενα τριποντα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά κανοντας το σκορ 21-09.

Στο δεύτερο 10΄ή ομάδα του Βατικιωτη με μπροστάρη τον Διαμαντα μείωσε και το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Κροκεατικου μπροστά με 33-27 .

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Κροκεατικου  απέκτησε να ελαφρύ προβάδισμα με 51-43 και με ένα ξέσπασμα στις αρχές του τέταρτου δεκαλεπτου έστειλε την διαφορά στους 17 πόντους 67-50 .

Πεντε λεπτα πριν την ληξη η ομάδα του Βατικιωτη  πίεσε και  ετσι εκανε το τελικό 69-58

Α.Ο.Κ (Παυλακος Α.) Παμπούκης Α 4. -Γεωργουλης Α.- Ιατριδης Π. 21 (5) -Βενολιας Γ. 3- Σταματακος Κ 2.- Θεοδωσακος Ν.2, Βενολιας Θ. 26 (3) -Κεκερης Γ. 11(1)

Επομενη αγωνιστικη  ΣΑΚ Ο ΔΑΪΚΛΗΣΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ -Τεταρτη 21-6-2017- Κ.Δ.Σ. ΚΑΛ/ΤΑΣ -20.00