Ανετη νίκη και πρόκριση για τον Κροκεατικό στο Κύπελλο [βιντεοHD]

Σε αγώνα για την Β φάση του κυπέλλου ο Κροκεατικος αντιμετώπισε στο γήπεδο Δαφνίου την ομάδα της Α.Ε Αγγελωνας και πήρε την πρόκριση με σκορ 3-1.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αναγνωριστικό και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες και πέτυχαν γκολ η Αγγελωνα στο 11’με τον Κωστάκη Σ, και απάντησε στο 15′ ο Θεοδωρακος Δ, δοκάρι είχε ο Κροκεατικός με τον Καραμανη στο 40′. Στο δεύτερο ημίχρονο δύο γρήγορα τέρματα από τον Κεκερη Γ, στο 53′ με πέναλτι και 58′ λεπτό έδωσαν την νίκη πρόκριση στον Κροκεατικό.

Με δέκα παίχτες τελείωσε το παιχνίδι η ομάδα της Αγγελωνας μετά την αποβολή του Λεκάκη Γ στο 59.

Πολύ καλό στήσιμο στο πρώτο παιχνίδι από την θέση του προπονητή από τον Κεκερη Γ, και πολύ καλή εμφάνιση από όλα τα παιδιά,η νίκη αφιερώνεται στον Γεωργακαρακο Π, που πριν το παιχνίδι εμφάνισε σκουλικωειδιτη

Επαιξαν για τον Κροκεατικό ο Κουρτης- Γεωργουλης Ν- Πλατανας Θ.Ε.-  Πλατανας Θ.Κ.-  Ζερβουλιας-  Σμπυρακος Γ- Χρηστακος Δ- Κεκερης Γ (Κόκκινης 78′)Καραμανης- Θεοδωρακος- (Κουρταλης 46′)-Βενολιας Θ(Κοκκολης Η 55′).

Ακολουθήστε το krokeai.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις εξελίξεις.